Categories
Avizier

De ziua mamei

Copilaş drăgălaș,

Duminica aceasta este o zi deosebită pentru mămica ta, căci ziua de 8 martie este „Ziua Internațională a Femeilor”!

Te rog, ia-o pe mămica de mână și veniți la biserică, pentru că, la ora 11.30, ajutat de doamna educatoare Cristina Bejan de la Grădinița Decebal, să lucrezi cea mai minunată felicitare pentru mămica ta!

Apoi, pe rând, cu alți copii, legat la ochi, într-un cerc format din mai multe mămici, te vom provoca să o găsești pe mama ta folosindu-te de mânuțe. După ce o găsești pe mama, vei imprima mânuța ta colorată cu tempera alături de mâna mamei pe un carton pânzat, pentru a o avea ca amintire pentru întreaga viaţă.

În încheiere, împreună cu ceilalţi copii, veţi cânta mămicilor „De ziua ta, mămico”, și, pentru a ieși cât mai frumoasă cântarea, să începi de pe acum să o repeți.

Te îmbrățișez cu drag,

Părintele,

Răspunde: