Dragi locuitori ai Parohiei Magnolia, în această duminică – 27 octombrie – începând cu ora 11.30, avem ca tematică principală a activităților catehetice dedicate copiilor; îngerii buni și îngerii răi.
Astfel, vom istorisi căderea cetei celei de-a doua din rai, și întrucât în zilele următoare avem și pseudosărbătoarea numită Halloween, vom discuta despre originile acesteia, cum a ajuns la noi și care sunt consecințele participării la manifestările dedicate acesteia.
În sfârșit ne vom delecta cu câteva jocuri de perspicacitate dedicate celor mici.
![](https://i2.wp.com/www.parohiamagnolia.ro/wp-content/uploads/2019/10/arh2.png?w=580&ssl=1)
Răspunde: